Klub europejski
4175776311_8139b15907.jpg
601836qklq5zhm8s.gif

Celem zajęć jest przybliżanie idei zjednoczonej Europy, poszerzanie wiedzy na temat państw UE.

KLUB MŁODEGO EUROPEJCZYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Spotkania Klub Młodego Europejczyka mają za zadanie przygotować dzieci do życia we współczesnej Europie, dostarczyć wiedzy o niej i jej dziedzictwie kulturowym.Mimo dość trudnej tematyki jak dla dzieci w młodszym wieku szkolnym, zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a uczniowie mogą już pochwalić się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z zakresu edukacji europejskiej. Młodzi klubowicze potrafią powitać swoich kolegów z Europy. Wiedzą co to jest Unia Europejska, po co powstała i kiedy obchodzi swoje święto. Doskonale orientują się jakie są symbole Unii Europejskiej. Potrafią nie tylko opisać flagę unijną, ale również wytłumaczyć, dlaczego znajduje się na niej 12 gwiazd ułożonych w kręgu. Dzieci potrafią zaśpiewać ,,Odę do radości”, która jest hymnem Unii Europejskiej. Bardzo chętnie bawią się w sklepik szkolny, posługując się euro. Często pracują z mapą, a więc potrafią odszukać i wskazać na niej państwa członkowskie, a o niektórych z nich opowiedzieć ciekawostki. Podczas zabaw, na przykład z piłką, utrwalają nazwy państw należących do UE. Podczas spotkań Klubu Młodego Europejczyka dzieci wykonując prace plastyczne, mają również możliwość rozwijania swojej wyobraźni oraz sprawności manualnej.

4641706031_fa7e250432.jpg

KLUB EUROPEJSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 36

Spotkania Klubu Europejskiego mają formę nauki przez zabawę. Uczestnicy zajęć mają możliwość poszerzania wiedzy na temat państw UE, ale nie tylko ich położenia geograficznego, barw i symboli narodowych. Poznajemy bowiem każde państwo od strony ich mieszkańców. Zapoznajemy się ze strojami narodowymi, specjałami kuchni regionalnych, ludźmi sławiącymi swój region i ciekawostkami związanymi z krajem czy miastem, zabytków architektury dawnej i współczesnej. Chłopcy wykazują się wiedzą związana z produkcją samolotów, samochodów i ciekawostkami technicznymi. Dziewczynki chętnie tworzą modele strojów narodowych czy też komponują menu kuchni narodowych. Podróży po każdym państwie towarzyszy nie tylko mapa i flaga, ale także piosenka. Nasze „zeszyty europejskie” zapełniają się najszybciej pytaniami i odpowiedziami w części „Czy wiesz, że…”. My już wiemy, co zawdzięczamy Belgom, gdzie zbójował Janosik i co to są haluszki, gdzie w Europie szlifuje się najpiękniejsze diamenty i w której stolicy wybudowano „tańczący dom”. Wyposażeni w przeróżne wiadomości, często bardzo praktyczne, planujemy trasy wakacyjnych podróży. Może uda się zrealizować podróż szlakiem słynnych europejskich fontann i schodów? Na wakacjach pozdrowimy się słowami "cześć" i "dzień dobry" w różnych europejskich językach.

4639276910_6d20e9a1e6.jpg

prezentacja o UE.ppt

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 License